NIEDZIELA - 24 STYCZNIA 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE PARAFII pw. CHRYSTUSA KRÓLA

Polanica Zdrój, ul. Reymonta 1; tel: 74 868 13 17; email: zdzineksscc@hotmail.com

1. Jutro, w święto nawrócenia świętego Pawła, zakończy się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Tak bardzo upragniona przez Jezusa jedność została zniszczona przez ludzką pychę i jest zgorszeniem dla świata, dlatego nie ustawajmy w wysiłkach na rzecz jej przywrócenia. W tej intencji ofiarujmy nasze modlitwy, post i cierpienia.
  2. W tym tygodniu wspominamy:
  3. we wtorek, 26 stycznia – świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa, uczniów i współpracowników świętego Pawła, który skierował do nich listy zawierające ważne polecenia zarówno dla pasterzy, jak i wiernych;
  4. w środę, 27 stycznia, bł. Jerzego Matulewicza, odnowiciela zakonu marianów i biskupa wileńskiego. Jego beatyfikacja odbyła się w Watykanie podczas obchodów 600-lecia chrztu Litwy. Prośmy go, by przyczynił się do budowania jak najlepszych relacji między Polską i Litwą;
  5. w czwartek, 28 stycznia – świętego Tomasza z Akwinu, Doktora Kościoła i jednego najwybitniejszych filozofów w dziejach kultury europejskie. Jego dzieła filozoficzne i teologiczne do dziś stanowią ważną inspirację dla nauczania Kościoła.
  6. w sobotę, 30 stycznia – uroczystość poświęcenia katedry świdnickiej.
  7. Wizyta duszpasterska w rodzinach została zasadniczo zakończona. Przyjęliśmy posługę kapłana, który przyniósł do naszych domów modlitwę i Boże błogosławieństwo na nowy rok. Dziękuję za życzliwe przyjęcie, otwartość w rozmowach i za złożone ofiary. Bóg zapłać. Rodziny, które były nieobecne podczas kolędy, a pragną poświęcić swoje domy lub te które z powodów pandemi pragną „przenieść” to spotkanie na inny czas, prosimy o kontakt z proboszczem.
  8. Msze św. w tym tygodniu wracają do starego porządku.
  9. Przyszła niedziela – światowy dzień walki z trądem – naszą modlitwą wspierajmy to szczególnie potrzebne dzieło przez wstawiennictwo naszego św. o. Damiana.
  10.  Dziękuję za ofiarę na kwiaty i posprzątanie kaplicy: p. Czesławie Tortyna i Katarzynie Szpila

- Proszę do posprzątania kaplicy: p. Teresę Kaczmarek i Irenę Kiełbasińską

- Są gazety katolickie – zachęcam do czytania

- Podziękowania za ofiary na ogrzewanie kaplicy.

- Spotkanie dzieci I komunijnych i rodziców będzie w I sobotę lutego o godzinie 18.30 – potwierdzę to w przyszłą niedzielę.

Intencje mszalne można również zamawiać przez Internet pisząc na adres: zdzineksscc@hotmail.com

Niech nam Pan Bóg błogosławi, a M.B. Fatimska otacza płaszczem swojej miłości.