NIEDZIELA - 19 maja 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE PARAFII pw. CHRYSTUSA KRÓLA

Polanica Zdrój, ul. Reymonta 1; tel: 74 868 13 17; email: zdzineksscc@hotmail.com

1. Chrystus Pan po zmartwychwstaniu przygotowywał uczniów do swego odejścia. Obiecał im zesłać swego Ducha, który przypomniał im wszystko to, czego nauczał, przekonał świat o grzechu i sądzie. Duch Pocieszyciel został nam wła­śnie dziś dany. Jest to największy owoc Zmartwychwstania i tą wyrazistą pieczęcią zamykamy okres paschalny. Zesłanie Ducha Świętego uczyniło z bojaźliwych i niejednokrotnie małej wiary uczniów Chrystusa prawdziwych świadków. Stawajmy się zatem i my odważnymi świadkami Chrystusowej wiary.
  2.

W drugi dzień oktawy Zesłania Ducha Świętego obchodzimy święto NMP Matki Kościoła. Postać Maryi w tych dniach jest niezwykle wyraźna. Ona, oczekując razem z Apostołami w Wieczerniku na Ducha Świętego, stała się wzorem modlącego się Kościoła. Msze św o godz. 09.00 i 11.00. Od tego dnia rozpoczyna się w liturgii Okres Zwykły, który potrwa do Adwentu.

3.     W przyszłą niedzielę 26 maja, obchodzimy Dzień Matki. Naszym ziemskim matkom jesteśmy winni dozgonną wdzięczność za życie, wychowa­nie i wszelki trud. Pamiętajmy, że zawsze pozostajemy dłużnikami naszych rodzicielek, okażmy im naszą wdzięczną pamięć, w tym też modlitewną. Niech to będzie również dzień wdzięczności Bogu, że dał nam Maryję za Matkę. Pięknym wyrazem naszej wdzięczności jest uczestnictwo w nabożeństwie majowym od środy do soboty o godz. 18.00.

4.     Ponadto w tygodniu:

·        We wtorek wspomnienie św. Jana Nepomucena, kapł. i męcz.;

·        W środę wspomnienie św. Rity z Cascia, zakonnicy,

·        W piątek wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych

- Dziękuję serdecznie za posprzątanie kaplicy p. Elżbiecie Jugowiec i Magdzie Tortyna

- O posprzątanie kaplicy poproszę p. Irenę Rapacz i Karolinę Rapacz

Serdecznie dziękuję tym, którzy włączyli się poprzez modlitwę w dzień wizytacji kanonicznej w nwaszej parafii.

- Zapraszamy serdecznie na diecezjalny dzień dzieci jest to jednocześnie dzień dziękczynienia za I Komunię św. na dzień 8 czerwca godz. 11.00 – Msza św., a później zabawa dla dzieci połączona z Dniem Dziecka. Dziękuję za posprzątanie stodoły i bardzo proszę o upieczenie ciasta oraz ulepienie pierogów.

W czwartek 30.05 – Uroczystość Bożego Ciała – Msza św. o godz. 10.00 a później procesja.

„(…) Polska nie zwycięży bronią, ale modlitwą, pokutą, wielką miłością bliźniego i Różańcem. Trzeba ufać i modlić się. Jedyną broń, której Polska używając odniesie zwycięstwo – jest Różaniec. On tylko uratuje Polskę od tych strasznych chwil, jakimi może narody będą karane za swą niewierność względem Boga. Zapraszam do codziennej modlitwy różańcowej za Ojczyznę od dziś – początek godzina 20.20 i każdego dnia łączmy się w naszych domach w modlitwie różańcowej za Ojczyznę.

Intencje mszalne można również zamawiać przez Internet pisząc na adres: zdzineksscc@hotmail.com

Niech nam Pan Bóg błogosławi, a Matka Boska Fatimska otacza płaszczem swojej miłości.