NIEDZIELA - 17 października 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE PARAFII pw. CHRYSTUSA KRÓLA

Polanica Zdrój, ul. Reymonta 1; tel: 74 868 13 17; email: zdzineksscc@hotmail.com

1. Dzisiejsza Ewangelia zakończyła się mało popularnym stwierdzeniem: „Bo i Syn Człowieczy nie przyszedł, aby Mu służono, lecz żeby służyć i dać swoje życie jako okup za wielu” – wpatrujmy się w Jezusa i naśladujmy Go we wszystkim, bo inaczej nie możemy iść za Nim dokądkolwiek On nasz Mistrz idzie. Iść za Nim, to zaprzeć się samego siebie, wziąć swój krzyż i iść Jego śladami.

2. Jednym ze sposobów umocnienia wiary jest modlitwa. Trwa miesiąc poświęcony modlitwie różańcowej. Weźmy więc udział w nabożeństwie październikowym, podczas którego rozważamy tajemnice z życia Jezusa i Maryi. Dziękujemy wszystkim, którzy biorą udział w tej pięknej modlitwie. Smuci mnie, że nie przychodzą dzieci. Zapraszamy – w każdym dniu od środy nabożeństwo różańcowe o godz. 18.00 i po nim Msza św.

3. We wtorek 19 października przypada dzień wspomnienia bł. Ks. Jerzego Popiełuszki – będę głosił kazania odpustowe w Rzeszowie – proszę o Wasze modlitewne wsparcie.

4.      Będę przypominał – w pierwszą sobotę listopada zmiana godziny !!! – początek Mszy św. godz. 18.00.

W kalendarzu liturgicznym tego tygodnia przypada wspomnienie:

• W poniedziałek, 18 października, przypada święto świętego Łukasza, patrona pracowników służby zdrowia.
  • w środę, 20 października – świętego Jana z Kęt, profesora Akademii Krakowskiej, którego zapamiętano jako człowieka do głębi przejętego losem ubogich;
  • w piątek, 22 października – świętego Jana Pawła II

5. Na stoliku u wejścia do kaplicy leżą karteczki na wypominki, na których wypiszemy swoich bliskich zmarłych.

- Dziękujemy za sprzątnięcie kaplicy i ofiarę na kwiaty p. Tadeuszowi i Zbigniewowi Jędreas

- W tym tygodniu proszę o posprzątanie – p. Surmińskich i Krystynę Jarząb

- Zachęcam do czytania gazet katolickich.

- Sklepik z pamiątkami – zachęcam do odwiedzenia

- Wczoraj o. Henryk w St. Wielisławiu ogłosił i zaprosił do modlitwy różańcowej w intencji Ojczyzny, zatem i ja serdecznie zapraszam dziś na godz. 15.00 – najpierw Koronka do Bożego Miłosierdzia, a później Różaniec w intencji Ojczyzny, naszej ziemskiej Matki.

- Rozpoczyna się powoli zima, jest coraz chłodniej – prosimy o pomoc w ogrzewaniu kaplicy, aby w czasie nabożeństw była odpowiednia temperatura w kaplicy. Wszystkim ofiarodawcom składam serdeczne podziękowania.

- Dziś imieniny Ks. Biskupa Ignacego Deca – módlmy się o potrzebne łaski Boże dla Niego oraz opiekę Matki Bożej Fatimskiej.

Intencje mszalne można również zamawiać przez Internet pisząc na adres: zdzineksscc@hotmail.com

Niech nam Pan Bóg błogosławi, a Matka Boska Fatimska otacza płaszczem swojej miłości.