NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO - 31 maja 2020

Polanica Zdrój, ul. Reymonta 1; tel: 74 868 13 17;

www.sanktuarium-fatimskie.pl; email: zdzineksscc@hotmail.com

Drodzy Moi!

1. W dzisiejszą uroczystość, nazywaną w Polsce Zielonymi Świątkami, kończy się okres Wielkanocy. Módlmy się wspólnie o światło i moc Ducha Świętego dla nas wszystkich.
  2. Jutro – drugi dzień Zielonych Świątek –  święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Maryja trwała jednomyślnie na modlitwie z Apostołami, na których zstąpił Duch Święty. Uciekając się pod Jej obronę, starajmy się być podobni do Apostołów, którzy z mocą i mądrością zaczęli głosić Ewangelię. Msza św. o 07.00 i 18.00.
  3. Jutro rozpoczyna się czerwiec – miesiąc, w którym czcimy Najświętsze Serce Jezusowe. Nabożeństwa czerwcowe w tygodniu o 18.00 – oprócz poniedziałku i wtorku.
  4. Jutro obchodzimy „Dzień Dziecka”. Z tej okazji wszystkim dzieciom życzę samych radości w ich życiu. Z powodu zarazy nie mogliśmy zorganizować Festynu z tej okazji.
  5. W tym tygodniu przypada pierwsza środa (czcimy św. Józefa), czwartek (modlimy się o powołania), piątek – początek godz. 19.00 (z możliwością spowiedzi) i sobota miesiąca – NOC FATIMSKA – początek godz. 20.00. Wizyta u chorych w piątek – proszę zgłaszać, a ja chętnie przyjadę.
  6. W przyszłą niedzielę Trójcy Świętej po sumie zmiana tajemnic różańcowych.
  7. Przypominam – 13 czerwca wieczorem Nabożeństwem Fatimskim rozpoczynamy misje św., które będą trwały do środy. W środę poświęcimy naszą parafię Najświętszym Sercom Jezusa i Maryi. Proszę również o odnowienie krzyży przydrożnych i kapliczek – niech to będzie połączone z odnową naszych serc. Również pięknie byłoby udekorować nasze domy zadbać o otoczenie, w oknie umieścić obraz religijny (może go podświetlić) niech to będzie nasze świadectwo, że w parafii mamy szczególny czas łaski. Ale przede wszystkim zarezerwujmy sobie czas na te dni, na modlitwę i refleksję nad naszym życiem. Program będzie bardzo prosty – zaczynamy w pon., wt., i środę o 15.00 koronką do Bożego Miłosierdzia później adoracja i czas na spowiedź i o godz. 19.00 Msza św. a później Różaniec i o 21.00 Apel Jasnogórski połączony z Procesją Światła. Na Misje do Maryi zapraszam każdego, również spoza parafii.
  8. Zapraszam również do Różańcowej Armii Maryi i Fatimskiego Pogotowia Fatimskiego – szczegóły na naszej stronie internetowej www.sanktuarium-fatimskie.pl
  9. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.
  10. Intencje mszalne można również zamawiać przez Internet pisząc na adres: zdzineksscc@hotmail.com
  11. Dziękuję za posprzątanie kaplicy Katarzynie Zastawniak i Marii Nowak, w przyszłym tygodniu zapraszam p. Beatę Cichowską i Elżbietę Ryszka.
  12. Dziękuję P. Zygmuntowi Zimnemu za wykoszenie trawy przy kapliczce, p. Violetcie i Arturowi Koch za Brzóski, p. Stanisławowi Bakała za przygotowanie z sercem kapliczki w lesie i za troskę o nią.
  13. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM: w poniedziałek, 1 czerwca – święty Justyn, żyjący w II wieku męczennik i wybitny obrońca wiary chrześcijańskiej, w czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

Niech nam Pan Bóg błogosławi, a MB Fatimska otacza płaszczem swojej miłości.