NIEDZIELA - 1 sierpnia 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE PARAFII pw. CHRYSTUSA KRÓLA

Polanica Zdrój, ul. Reymonta 1; tel: 74 868 13 17; email: zdzineksscc@hotmail.com

1. Nauczyliśmy się Chrystusa i nie postępujemy już tak, jak poganie z ich próżnym myśleniem. Zostaliśmy pouczeni, że trzeba porzucić starego człowieka z jego poprzednim postępowaniem, odnawiając się w myśleniu i przyoblekając nowego człowieka, stworzonego według Boga w sprawiedliwości i świętości prawdy.

2. Dziś mija kolejna rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Poległo wówczas bardzo wielu młodych ludzi, którzy odznaczali się wielką miłością do Ojczyzny. Oby ofiara ich życia przemówiła także do nas i skłoniła nas do budowania w sobie patriotyzmu, potrzebnego nie tylko w czasie wojny, ale i pokoju.

3. Jutro można uzyskać odpust Porcjunkuli, czyli odpust związany z postacią świętego Franciszka z Asyżu. Warunkiem jego uzyskania jest wzbudzenie takiej intencji, stan łaski uświęcającej, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz nawiedzenie kościoła parafialnego. Korzystajmy z tej nadzwyczajnej łaski darowania kar doczesnych za grzechy odpuszczone nam w sakramencie pojednania, a jednak nie naprawione przez nas.

4. W piątek Kościół obchodzi święto Przemienienia Pańskiego, przypominając nam wydarzenie na górze Tabor, gdzie Jezus ujawnił swoje bóstwo wobec trzech wybranych uczniów. W ten sposób pomógł im przyjąć w przyszłości prawdę o swoim zmartwychwstaniu.

W tym tygodniu będziemy wspominali:

• w środę, 4 sierpnia – świętego Jana Vianneya, wybitnego, choć prostego i skromnego kapłana, który swoją modlitwą i całkowitym oddaniem się pracy duszpasterskiej doprowadził do duchowego ożywienia, przekraczającego granice jego parafii. Tego dnia pamiętajmy w modlitwie o naszych duszpasterzach;
  • W tym tygodniu przypada pierwsza środa, pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Nabożeństwa okolicznościowe o 18.00. W piątek początek godz. 19.00 Adoracja i o godz. 20.00 Msza św. wizyta u chorych od 10.00. I sobota – NOC FATIMSKA godz. 20.00

•    Dziś pierwsza niedziela miesiąca po sumie zmiana tajemnic różańcowych.

- Do stanu małżeńskiego mają zamiar wstąpić: … Kto wiedziałby o przeszkodach zachodzących między tymi osobami ma obowiązek powiadomić proboszcza.

- Dziękujemy za sprzątnięcie kaplicy i ofiarę na kwiaty p. Danucie Witt i Bogusławie Valent

- W tym tygodniu proszę o posprzątanie p. Andrzeja Władyczko i Krystynę Władyczko

- Zachęcam do czytania gazet katolickich.

- Sklepik z pamiątkami

UWAGA – zmiana terminu: Organizujemy pielgrzymkę szlakiem polskich świętych w dniach 27.09 – 30.09.2021 (Świnice Wareckie – miejsce chrztu św. Faustyny, Płock – miejsce pierwszego objawienia P. Jezusa św. Faustynie; Niepokalanów – św. Maksymilian Kolbe; Warszawa bł. Jerzy Popieuszko i sł. Boży Kardynał Wyszyński) oraz Kodeń  – więcej szczegółów na stronie www.sanktuarium-fatimskie.pl lub pytać u mnie.

Intencje mszalne można również zamawiać przez Internet pisząc na adres: zdzineksscc@hotmail.com

Niech nam Pan Bóg błogosławi, a Matka Boska Fatimska otacza płaszczem swojej miłości.