NIEDZIELA - 12 maja 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE PARAFII pw. CHRYSTUSA KRÓLA

Polanica Zdrój, ul. Reymonta 1; tel: 74 868 13 17; email: zdzineksscc@hotmail.com

1. W siódmą niedzielę przypadającą po Wielkanocy wspominamy Wniebowstąpie­nie Pańskie. Chrystus Pan opuszcza ziemię, wraca do Nieba, aby tam nam przygotować mieszkanie. Tłumaczy Apostołom, że Jego odejście jest potrzebne, gdyż ześle Ducha Pocieszyciela. Dziś radujemy się, że Chrystus, odchodząc do Nieba, jednocześnie zostaje z nami w Eucharystii, byśmy trwali przy Nim i mogli kiedyś połączyć się z Nim na wieki w Niebie.

2.     Jutro przypada 107 rocznica pierwszego objawienia Matki Bożej w Fatimie oraz 43 rocznica zamachu na Jana Pawła II na Placu Św. Piotra. Jednocześnie w sobotę, 18 maja, przypada kolejna rocznica papieska, a mianowicie urodziny Karola Wojtyły, który przyszedł na świat w Wadowicach w 1920 roku. Zaparaszam – Msza św. godz. 17.19.

3.     Od 18 maja przygotowujemy się nowenną do Ducha Świętego na uroczystość Jego zesłania. Duch Święty jest największym owocem Chrystusowego zmartwychwstania.

4.     Ponadto w tygodniu:

·        We wtorek Święto św. Macieja, Apostoła;

·        W czwartek kolejny raz w maju przypada święto patrona Polski. Tym razem jest nim św. Andrzej Bobola, zakonnik i męczennik. W 1657 roku został schwytany i okrutnie umęczony przez Kozaków. Stał się tym samym patronem bezkompromisowego wytrwania przy Chrystusie za najwyższą cenę.

·        W sobotę wspomnienie św. Jana I, pap. męcz.

5.     W środę nie ma Mszy św. w klasztorze - współbracia mają dzień skupienia poza klasztorem - intencje mszalne będą odprawione również poza klasztorem

- Dziękuję serdecznie za posprzątanie kaplicy i kwiaty p. Agacie Michalskiej i Gabrieli Michalskiej

- O posprzątanie kaplicy poproszę p. Elżbietę Jugowiec i Magdę Tortyna

Serdecznie dziękuję tym, którzy włączyli się w modlitwę Jerycha Różańcowego oraz w Ekstremalną Nocą Fatimską – niech MB Fatimska wyprasza Wam obfitość łask Bożych.

- Wizytacja kanoniczna w naszej parafii w dniu 13 maja – Msza św. dziękczynna za uratowanie św. Jana Pawła II o godz. 17.19 i 107 rocznica pierwszego objawienia w Fatimie – również zapraszamy.

- Zapraszamy również serdecznie na diecezjalny dzień dzieci jest to jednocześnie dzień dziękczynienia za I Komunię św. na dzień 8 czerwca godz. 11.00 – Msza św., a później zabawa dla dzieci połączona z Dniem Dziecka.

„(…) Polska nie zwycięży bronią, ale modlitwą, pokutą, wielką miłością bliźniego i Różańcem. Trzeba ufać i modlić się. Jedyną broń, której Polska używając odniesie zwycięstwo – jest Różaniec. On tylko uratuje Polskę od tych strasznych chwil, jakimi może narody będą karane za swą niewierność względem Boga. Zapraszam do codziennej modlitwy różańcowej za Ojczyznę od dziś – początek godzina 20.20 i każdego dnia łączmy się w naszych domach w modlitwie różańcowej za Ojczyznę.

Intencje mszalne można również zamawiać przez Internet pisząc na adres: zdzineksscc@hotmail.com

Niech nam Pan Bóg błogosławi, a Matka Boska Fatimska otacza płaszczem swojej miłości.

206 0.055757999420166