Peregrynacja Dzieci Fatimskich

20 lutego 2020 r. w naszym Sanktuarium MB Fatimskiej poświęciliśmy „ołtarzyk” Dzieci Fatimskich i wraz z Ich relikwiami „posłaliśmy” do domów naszych parafian, aby przygotować wiernych do Misji św. w naszej parafii w czerwcu. Moim pragnieniem jest, aby Święte Dzieci Fatimskie nauczyły nasze, współcześnie żyjące dzieci, modlitwy różańcowej i miłości Maryi. Dzieci Fatimskie wychowały się w rodzinach chrześcijańskich, w których panowała dyscyplina i odpowiedzialność. Już jako małe dzieci miały swoje obowiązki, nie mogły kłamać i miały kochać Boga i ludzi. Pragnieniem moim jest, aby Te szczególne dzieci przypominały naszym rodzicom o odpowiedzialnym rodzicielstwie, czyli wychowaniu (nie rozpieszczaniu) swoich dzieci, które im dał Bóg.

Moim wielkim pragnieniem jest, aby zostały „przyjęte” z miłością w naszych rodzinach i przemieniły nasze serca, tak jak Ich serca zostały „przemienione” przez Maryję.

Na koniec podaję piękną modlitwę, którą warto odmawiać:

Panie Boże tak jak niegdyś w Betlejem wybrałeś sobie prostych pastuszków świętych Hiacyntę i Franciszka na powierników tajemnic Nieba. Dopomóż nam, abyśmy za ich przykładem i orędownictwem wzrastali w łasce i świętości w szkole Twojej Matki. Niech i nasze serca przymknięte Twoim światłem staną się wrażliwe na najmniejsze zło i spragnione prawdziwego dobra, tego dobra, które nie zna ceny cierpień, wyrzeczeń i modlitwy, które trzeba zdobywać dla siebie i dla innych. Dopomóż nam byśmy w czasie, o którym Ty zdecydujesz mogli się cieszyć pełnią szczęścia w niebie w towarzystwie Świętych Dzieci z Fatimy. Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

o. Zdzisław Świniarski SSCC