OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE PARAFII

57-320 Polanica Zdrój, ul. Reymonta 1;  tel: 74 868 13 17

www.polanicasercanie.pl  email: zdzineksscc@hotmail.coml

NIEDZIELA – 20 stycznia 2019

1. Od 18 do 25 stycznia w całym Kościele trwa Oktawa Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Niestrudzenie o potrzebie tej modlitwy przypominał św. Jan Paweł II. Będąc we Wrocławiu, powiedział: „Proszę o wspólne świadectwo składane przed światem Chrystusowi. (…) W imię Jezusa proszę o wspólne chrześcijańskie świadectwo”. W to nawoływanie Kościoła włączmy także nasze osobiste modlitwy. Niech będą one skromnym wkładem w budowanie jedności, w dzieło ekumenizmu.

2. W poniedziałek, 21 stycznia, przypada Dzień Babci, a we wtorek, 22 stycznia – Dzień Dziadka. Pamiętajmy i módlmy się w tych dniach za naszych drogich dziadków, tych żyjących i tych, którzy już odeszli do Pana.

3. W tygodniu:

• W poniedziałek wspominamy św. Agnieszkę, dziew. i męcz., która jako dwu-nastoletnia dziewczynka poniosła śmierć na stadionie Domicjana ok. 305 roku;

• We wtorek wspomnienie św. Wincentego, dk. i męcz. oraz św. Wincentego Pallottiego, kapł.;

• W środę czcimy błogosławionych Wincentego Lewoniuka i jego Towarzyszy, katolików obrządku unickiego, którzy w 1874 roku we wsi Pratulin na Podlasiu ponieśli śmierć męczeńską.

• W czwartek, 24 stycznia o wstawiennictwo prosimy św. Franciszka Salezego, bpa i dK, wybitnego pisarza, patrona dziennikarzy i prasy katolickiej;

• W piątek będziemy celebrować święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła;

• W sobotę wspominamy świętych Tymoteusza i Tytusa, uczniów św. Pawła Apostoła. Obaj byli biskupami i obaj ponieśli śmierć męczeńską za wiarę.

1. Wizyta duszpasterska w rodzinach została zasadniczo zakończona. Przyjęliśmy posługę kapłana, który przyniósł do naszych domów modlitwę i Boże błogosławieństwo na nowy rok. Dziękuję za życzliwe przyjęcie, obecność w domu, otwartość w rozmowach i za złożone ofiary. Bóg zapłać!

2. W sobotę 26.01 spotkanie organizacyjne Dnia Dziecka – zapraszam wszystkich pragnących włączyć się w organizację tego szczególnego dnia.

3. Dziękujemy za sprzątnięcie kaplicy i ofiarę na kwiaty p. Zofii Matusiak i Beacie Bułgajewskiej.  W tym tygodniu proszę o posprzątanie p. Halinę Liana i Karinę Bałek

4. Zapraszam na kawę i herbatę