OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE PARAFII

57-320 Polanica Zdrój, ul. Reymonta 1;  tel: 74 868 13 17

www.polanicasercanie.pl  email: zdzineksscc@hotmail.coml

NIEDZIELA – 10 marzec 2019

•  Choć w dzisiejszą, pierwszą niedzielę Wielkiego Postu, kończą się kwartalne dni modlitw o ducha pokuty, warto przypomnieć nauczanie Jana Pawła II: „Rozpoczynający się okres Wielkiego Postu jest okazją do bardziej intensywnej modlitwy i wielkodusznej pokuty dla ubłagania Boga o łaskę nawrócenia serc i dar pokoju w sprawiedliwości dla wszystkich ludzi. Zwracam się do wszystkich wiernych (…), by czas przygotowania do świąt wielkanocnych poświęcili modlitwie o pokój spełnianiu czynów braterskiej solidarności wobec ludzi cierpiących”. Starajmy się, by owoce duchowe, jakie w tym czasie otrzymamy promieniowały wokół nas, a trud stawania się lepszymi ofiarujmy także za innych, zwłaszcza za tych, którzy obrażają Pana Boga i za to nie przepraszają.

• W głębokim przeżywaniu Wielkiego Postu pomagają nam nabożeństwa wielkopostne. W piątek o 18.00 Droga Krzyżowa i w niedzielę po Mszy św. O godz. 11.00 Gorzkie Żale.

• W przyszłą, 2 Niedzielę Wielkiego Postu, jest tradycyjnie zbiórka do puszek po Mszach świętych na potrzeby Dzieła Pomocy Misjom „Ad gentes”.

• Bierzmowanie w tym roku będzie w Królowej Pokoju 9 czerwca. Będę prosił młodzież, która przystąpi do bierzmowania i ich rodziców o przygotowanie Grobu Pańskiego. Tace zbierane w piątki podczas Drogi Krzyżowej będą na kwiaty do Bożego Grobu.

• W środę 13 marca przypada 6 rocznica wyboru papieża Franciszka. Módlmy się w Jego intencji.

• Dziękujemy za sprzątnięcie kaplicy i ofiarę na kwiaty p. . Agnieszce Kloc i rodz. Smoleniów.

• W tym tygodniu proszę o posprzątanie p. Annę Zuba i Stanisławę Czerwińska

ogłoszenia parafialne są dostępne na stronie www.sanktuarium-fatimskie.pl