OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE PARAFII

57-320 Polanica Zdrój, ul. Reymonta 1;  tel: 74 868 13 17

www.polanicasercanie.pl  email: zdzineksscc@hotmail.coml

NIEDZIELA – 28 kwiecień 2019

• Dzisiaj Niedziela Miłosierdzia – święto Caritas - zbiórka do puszek – wspieramy działalność Caritas diecezji świdnickiej – dziękuję za ofiary. Korona do Bożego Miłosierdzia godz. 15.00 – za jej odmówienie możemy uzyskać odpust zupełny.
  • W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Odwiedziny chorych wyjątkowo w I czwartek od godz. 9.00 i wieczorem na różańcu modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne. I piątek – adoracja Naj. Sakramentu z o. Pio od 19.00 (możliwość spowiedzi) i o 20.00 Msza św. I sobota wynagradzająca – o godz. 11.00 Msza św. dla 8 dekanatów i Różaniec wynagradzający. O godz. 20.00 – początek Nocy Fatimskiej z Różańcem i Procesją światła – zapraszam serdecznie.

• W środę oddajemy cześć św. Józefowi, a jednocześnie rozpoczynamy miesiąc maryjny MAJ – nabożeństwa majowe codziennie o godz. 18.00. W środę 1 maja zapraszam serdecznie na godz. 14.00 do pomocy przy sprzątaniu stodoły na przyjmowanie grup i pomoc przy grupach, oraz do wyniesienia ławek na nabożeństwa Fatimskie.

• Dzisiejsza niedziela kończąca oktawę Wielkanocy, zwana przewodnią lub białą, to Niedziela Miłosierdzia Bożego. Jej sercem, oprócz Eucharystii, będzie nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego – godzina miłosierdzia od 15.00 do 16.00 – zapraszam serdecznie. Wczoraj 27 kwietnia obchodziliśmy 5. rocznicę kanonizacji św. Jana Pawła II. Wtedy była to Niedziela Miłosierdzia Bożego. W tym dniu przypadały również 80. urodziny kard. Stanisława Dziwisza, wieloletniego sekretarza św. Jana Pawła II, od którego otrzymaliśmy relikwie św. Papieża – można je będzie po Mszy św. ucałować i poprzez niego wypraszać potrzebne łaski.

• W piątek 3 maja Uroczystość NMP Królowej Polski – Głównej Patronki Polski, a jednocześnie święto Konstytucji 3 maja. Wcześniej, bo 2 maja obchodzimy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej – polskie święto wprowadzone na mocy ustawy z 20 lutego 2004 – pamiętajmy o wywieszeni flagi biało-czerwonej.

• 10/11 maja Ekstremalna Noc Fatimska (z piątku na sobotę) – pielgrzymka różańcowa w nocy 33 km, zapraszam serdecznie początek godz. 20.00. 13 maja wizytacja biskupa i nabożeństwo fatimskie Msza św. godz. 20.00.

• 11 maja o godz. 12.00 Msza św. ku czci św. o. Damiana w St. Łomnicy – jesteśmy zaproszeni przez o. Józefa.

• Dziękujemy za sprzątnięcie kaplicy i ofiary na kwiaty p. Anieli Skrobisz i Barbarze Gałczyńskiej.
  • W tym tygodniu proszę o posprzątanie p. Dorotę Macek i Jolantę Nowak.
  •   Zapraszam na kawę i herbatę
  • Zachęcam do czytania prasy katolickiej

ogłoszenia parafialne są dostępne na stronie www.sanktuarium-fatimskie.pl