OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE PARAFII

p.w. CHRYSTUSA KRÓLA

57-320 Polanica Zdrój, ul. Reymonta 1;  tel: 74 868 13 17

www.polanicasercanie.pl  email: zdzineksscc@hotmail.coml

ogłoszenia parafialne są dostępne na stronie www.sanktuarium-fatimskie.pl

NIEDZIELA – 19 styczeń 2020

• Zielony kolor szat liturgicznych przypomina, że powróciliśmy dziś do tak zwanego „okresu zwykłego” w liturgii Kościoła.

• W całym Kościele trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Pan Jezus domaga się wzajemnej miłości: „To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem”. Niech ta miłość stanie się naszym znakiem rozpoznawczym w świecie na każdy dzień.

• W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Wiele rodzin przeżywa ból rozłąki z najbliższymi, którzy wyjechali w poszukiwaniu pracy. Otoczmy ich dzisiaj szczególną modlitwą.

• We wtorek, 21 stycznia, przypada Dzień Babci, a w środę, 22 stycznia – Dzień Dziadka. Pamiętajmy i módlmy się w tych dniach za nasze kochane Babcie i Dziadków, tych żyjących i tych, którzy już odeszli do Domu Ojca. Bardzo często wiele im zawdzięczamy! Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa, ofiarowana Komunia Święta i serdeczna pamięć.

• W święto Nawrócenia Świętego Pawła Apostoła, przypadające w sobotę, 25 stycznia, prośmy o łaskę, aby Pan również nas chociaż trochę zechciał nawrócić. Tego nawrócenia potrzebujemy na co dzień, o tym pamiętajmy modląc się w intencji Misji św. w naszej parafii

• W tym tygodniu patronują nam:

• 21 I – Święta Agnieszka, dziewica i męczennica, która jako 12-letnia dziewczynka poniosła śmierć na stadionie Domicjana około 305 roku.

• 24 I – Święty Franciszek Salezy (1567-1622), biskup i doktor Kościoła, wybitny pisarz, patron dziennikarzy i prasy katolickiej.

• Wizyta duszpasterska w rodzinach została zasadniczo zakończona. Przyjęliśmy posługę kapłana, który przyniósł do naszych domów modlitwę i Boże błogosławieństwo na nowy rok. Dziękuję za życzliwe przyjęcie, obecność w domu, otwartość w rozmowach i za złożone ofiary. Bóg zapłać!.

• W przyszłą niedzielę ofiary z tacy na remont naszej Katedry.

• W ostatnią niedzielęo godz. 15.00 – odmówiliśmy Koronkę do Bożego Miłosierdzia i było wspólne parafialne kolędowanie. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim przybyłym .

• Serdecznie dziękujemy za posprzątanie kaplicy i ofiarę na kwiaty – p. Agnieszce Kloc i rodz. Smoleniów

• W tym tyg. proszę o posprzątanie kaplicy p. Anne Zuba i Stanisławę Czerwińską.

• Zapraszam na kawę i herbatę.

• Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Gość i Niedziela – nowa cena 6.00 zł.

• UWAGA – dnia 26.01 Msza św. będzie o godz. 10.00, a o 12.00 w kapliczce w lesie w 25 rocz. I Mszy św.

• Misje św. – prośba o modlitwę, może jakieś wyrzeczenie np. w oglądaniu TV. Ofiarujcie również swoje cierpienia i trudności w tej intencji. Kartki z modlitwą pozostawiłem w rodzinach.