31 sierpnia 2022

Zapraszamy na Jubileusz ...

Czas II Wojny Światowej znacząco „zmieniła” granice Polski przesuwając je na zachód. Na teren zniszczonej przez wojnę i rozgrabionej przez Armię Radziecką Kotliny Kłodzkiej przybyli Polacy z Kresów Wschodnich i z Polski Centralnej. Polacy przybywali na te ziemie najczęściej bez majątku, bez pieniędzy, schorowani i często bez nadziei na lepszą przyszłość. Ale byli to ludzie spragnieni Pana Boga, miłości, dobra i życzliwości. Na te potrzeby odpowiedział odradzający się polski Kościół. W tworzeniu nowej rzeczywistości i "rodzenia się nowego" na tych ziemiach ważną rolę odegrali również polscy Sercanie Biali, którzy jesienią 1946 roku przybyli z Paryża na teren obecnego klasztoru Chrystusa Króla. Ci pierwsi polscy ojcowie zastąpili niemieckich Współbraci, którzy musieli opuścić klasztor. Rok później przy klasztorze została erygowana nowa parafia pod wezwaniem Chrystusa Króla.

Z okazji 75 lecia ustanowienie parafii Chrystusa Króla w Polanicy Zdroju – Sokołówce, dożynek, a także otwarcia nowo wyremontowanej ulicy Reymonta serdecznie zapraszamy na uroczystą Mszę świętą w niedzielę 4 września na godzinę 13:00. W ten sposób pragniemy podziękować za wszelkie otrzymane łaski w czasie działania parafii. Pragniemy również modlić się za wszystkich parafian, tych którzy żyją, ale i za tych, którzy już zostali „odprowadzeni” do Domu Ojca. Chcemy również podziękować za wszystkich naszych Współbraci, którzy posługiwali w tej szczególnej parafii na krańcach naszej Ojczyzny. Będziemy również dziękowali Jezusowi Chrystusowi, że „wybrał” nasz klasztor i parafię dla Swojej Matki, i że w tym miejscu pięć lat temu zostało ustanowione Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej, gdzie znajduje się figura Maryi, która peregrynowała w latach 2014 – 17 po całej naszej Świdnickiej Diecezji.

Zapraszam parafian ale również naszych przyjaciół, którzy od lat przyjeżdżają do nas i z nami uczestniczą w życiu religijnym, zapraszamy szczególnie dzieci do Matki Bożej Fatimskiej. Po wspólnej modlitwy będą również różne atrakacje zarówno dla dorosłych jak również dla dzieci.

Klasztor Chrystusa Króla

Polanica Zdrój, ul. Reymonta 1 (GPS ul. Graniczna 1)

Zapraszamy serdecznie - Sercanie Biali