17 listopada 2021

Oddajmy cześć Chrystusowi Królowi !!!

Zbliża się odpust parafialny w klasztorze Chrystusa Króla w Polanicy Zdroju, na który serdecznie zapraszamy wiernych.

Odpust ten, to święto patronalne naszej parafii, ale również Klasztoru Chrystusa Króla ufundowanego w tym miejscu przez Sercanów Białych w 1927 roku. Jest to szczególny czas łaski i Bożego miłosierdzia. To dzień, w którym każdy wierzący ma okazję doświadczyć w sposób bardzo konkretny łaski Bożej miłości, wyrażającej się w darze odpustu. Ten dzień daje okazję lepszego poznania patrona parafii i uwielbienia Boga za jego orędownictwo i opiekę. Świętowanie odpustu parafialnego przypomina nam także o powołaniu do świętości każdego chrześcijanina.

To święto patronalne parafii i klasztoru pragniemy obchodzić uroczyście.  Z tej okazji zachęcamy do skorzystania z Sakramentu Pokuty (codziennie w Godzinie Miłosierdzia od 15.00 do 16.00 i w Godzinie Czuwania od 20.00 do 21.00).

Msza święta odpustowa z procesją na koniec rozpocznie się o godzinie 12.00 – przewodniczył jej będzie o. Wojciech Kotowski – Prowincjał Zgromadzenia.

Dla uzyskania odpustu wymagane są zwykłe warunki, czyli stan łaski uświęcającej, odmówienie modlitwy Ojcze nasz i Wierzę w Boga oraz modlitwy w intencjach Ojca Świętego.

W tym uroczystym dniu rozpoczniemy o godzinie 20.20 modlitwę różańcową za Ojczyznę, do której zapraszamy także Polki i Polaków.

Zapraszamy serdecznie

Sercanie Biali

Klasztor Chrystusa Króla

Ul. Reymonta 1 (w GPS wpisać: ul. Graniczna 1)