8 września 2021

Urodziny Kochanej Matki ... !!!

Największą radością w rodzinie jest gdy rodzi się dziecko, bo to świadczy, że rodzina będzie trwała, bo ma następców. A co jest największą radością w klasztorze? – gdy są nowe powołania, których do wspólnoty „przyprowadza” Jezus Chrystus, bo to świadczy, że wspólnota ma jeszcze do spełnienia swoje zadanie.

Dzisiejszy dzień Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w naszym klasztorze był bardzo radosny, bo oto po wielu latach „posuchy” br. Piotr po skończeniu nowicjatu podczas Mszy św. złożył swoje pierwsze śluby czyli czasowe, jako zakonnicy Najświętszych Serc oraz Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu Ołtarza. Uroczystości przewodniczył Prowincjał o. Wojciech Kotowski SSCC oraz przybyli Współbracia i rodzina oraz znajomi br. Piotra a także parafianie.

To tak jak narodziny dziecka w rodzinie - jest radość i jest nadzieja, tym bardziej, że podczas porannych modlitw postulant br. Wojciech rozpoczął swój roczny nowicjat.

Jeden ze Współbraci powiedział, że to kolejny cud Matki Bożej Fatimskiej, która w naszym klasztorze znalazła swój dom i dziś mamy tu Jej Sanktuarium i trudno w to nie uwierzyć – odwrotnie trzeba Jej za to z pokorą podziękować – szczególnie dzisiaj gdy o. Prowincjał przypomniał zgromadzonym, iż dzisiaj przypada 75 rocznica poświęcenia naszej Ojczyzny Niepokalanemu Sercu Maryi, której na Jasnej Górze w obecności milionów Polaków dokonał Prtymas Polski kard. Hlond – Bogu niech będą dzięki, a Maryja niech nas otacza płaszczem swojej miłości.

A Was proszę o modlitwę w intencji nowych powołań do naszego ukochanego Zgromadzenia, aby nie zabrakło głosicieli miłości Najświętszego Serca Zbawiciela i Niepokalanego Serca Jego Matki – tym bardziej dziś, gdy wokół jest tylu zagubionych ludzi i nie potrafią uwierzyć w prawdziwą miłość …

Wszystkim serdecznie dziękuję za modlitwę i wsparcie.

Najświętszym Sercom Jezusa i Maryi - cześć i chwała!!!

o. Zdzisław Świniarski SSCC (Sercanin Biały)