7 września 2021

Dziękujemy Panu Bogu za plony ziemi przez ręce Maryi !!!

„Czy jecie, czy pijecie, czy cokolwiek innego czynicie, wszystko na chwałę Bożą czyńcie” – tymi słowami św. Paweł i dziś nas zachęca aby wszelkie dobro czynić na chwałę Bożą. 5 września 2021 roku w sposób szczególny dziękowaliśmy Panu Bogu za tegoroczne plony ziemi – dożynki – to szczególny dzień, na który trzeba czekać cały rok, a właściwie pracować cały rok, aby zebrać plony, którymi Bóg raczy obdarzyć. Dzisiaj nieraz trochę o tym aspekcie Bożym zapominamy – mamy dobre ciągniki, wybór różnych nawozów, szybkie kombajny do zbiorów – ale w tym roku szczególnie widzieliśmy, że jeśli Pan Bóg nie da odpowiednich warunków, to na nic technika i postęp. Z tym większą wdzięcznością zanosiliśmy nasze podziękowania do Pana Boga, również za tę lekcję pokory i przypomnienia o tym, kto jest dawcą plonów. Tym bardziej, że ten rok obfitował w różne trudne wydarzenia np. liczne burze z piorunami i dużą ilością deszczu.

W naszym Sanktuarium podziękowania składaliśmy na ręce Maryi, prosząc by je zaniosła przed Boży Tron. Był czas modlitwy podczas Mszy świętej i przyjęcia Ciała Pańskiego.

Msza św. sprawowana w pięknej scenerii gór na ołtarzu polowym przyozdobionym z wielką fantazją naszych parafian – wielkie dzięki dla nich za ich trud czyniony z wielką radością, aby dać radość uczestnikom dożynek. A później przyjęcie w „przystosowanej stodole” – było wiele wspomnień z nią związanych odnoszących się do żniw w klasztorze. I znów widać było radość zebranych wokół siebie ludzi nie tylko z naszej małej parafii ale również przybyłych czcicieli Matki Bożej Fatimskiej.

Wszystkim serdecznie dziękuję – cieszę się waszą radością i już dzisiaj czekam na następne dożynki, jeśli Bóg pozwoli. Dziękuję o. Janowi za sprawowaną Mszę św., a o. Zdzisławowi Szymczysze, który tak chętnie uczestniczył w dotychczasowych dożynkach, a którego rocznica śmierci przypada we wrześniu niech Pan Bóg - Dawca życia i śmierci - obdarzy życiem wiecznym.

Niech Pan ma nas wszystkich w swojej opiece, a Maryja otacza nas płaszczem swojej miłości.

o. Zdzisław Świniarski SSCC (Sercanin Biały)

208 0.073852062225342