2 września 2021

Nie ma Polski bez Krzyża !!!

"Brońcie krzyża, nie pozwólcie, aby imię Boże było obrażane w waszych sercach, w życiu społecznym, rodzinnym. Dzisiaj dziękowałem Bogu za to, że wasi przodkowie na Giewoncie wznieśli krzyż. Ten krzyż patrzy na Polskę „od Tatr aż do Bałtyku”. I ten krzyż mówi całej Polsce: „Sursum corda” – „W górę serca”. Trzeba żeby cała Polska od morza aż po Tatry, patrząc w stronę krzyża na Giewoncie, słyszała i powtarzała: „Sursum corda”. Te piękne słowa wypowiedział św. Jan Paweł II podczas pielgrzymki do ojczyzny w 1997 r. w Zakopanem.

Pod Krzyż „prowadzi” nas Maryja, a my jako ludzie wierzący wiemy, że to właśnie z Krzyża płynie uzdrowienie, uwolnienie i wszelkie łaski potrzebne w naszym codziennym życiu.

Za kilka dni rozpocznie się Przystanek Niepodległość - VI edycja pod hasłem " NIE MA POLSKI BEZ KRZYŻA" - ODBĘDZIE SIĘ W DNIACH 3-5 WRZEŚNIA 2021 R. W POLANICY ZDROJU.

Na początku modlić się będziemy za naszą Ojczyznę podczas Mszy św. polowej w Sanktuarium MB Fatimskiej (GPS ul. Graniczna 1, Polanica Zdrój), której będzie przewodniczył Jego Ekscelencja Ks. Bp Świdnicki Marek Mędyk. Podczas Mszy św. śpiewał będzie zespół góralski z Zakopanego.

W tym dniu będziemy również wspominali ks. Stefana Kard. Wyszyńskiego, który w klasztorze 19 sierpnia 1959 wygłosił piękne kazanie o Przymierzu Dwóch Serc, czyli o potrzebie miłości.

Zawołanie „Nie ma Polski bez Krzyża” ma być aktem przypominania, że Krzyż winien być w centrum życia w Polsce, w centrum wszystkich wydarzeń, jakie dzieją się w naszej Ojczyźnie. Tylko w ten sposób możemy doświadczyć mocy wielkiej miłości Boga, która z Niego płynie – o czym nam przypominał św. Jan Paweł II, a także Prymas Tysiąclecia, który za kilka dni będzie ogłoszony Błogosławionym.

Zapraszam serdecznie:

o. Zdzisław Świniarski SSCC (Sercanin Biały)