9 sierpnia 2021

Sierpniowa Polanicka Noc Fatimska ....

Sierpniowa Polanicka Noc Fatimska Niedziela, 8 sierpnia 2021 (16:09)

Obrzędom pierwszosobotniej sierpniowej Polanickiej Nocy Fatimskiej sprawowanym w sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Polanicy-Zdroju przewodniczył ks. bp Ignacy Dec. – „»Ja się na to narodziłem i na to przyszedłem na świat, aby dać świadectwo prawdzie. Każdy, kto jest z prawdy, słucha mojego głosu«. Rzekł do Niego Piłat: »Cóż to jest prawda?«” (J 18,37-38). Sierpień to jedyny miesiąc, w którym Maryja objawiła się w innym dniu niż 13. Dlaczego? Dlatego, że władze masońskie w Portugalii w postaci burmistrza Qurem pragnęły „zabić” prawdę o objawieniach zatroskanej Matki. Burmistrz zjawił się 13 sierpnia 1917 roku w Aljustrel i podstępnie zawiózł je do swojego domu, gdzie przez dwa dni je więził i groził, że jeśli nie wyjawią mu tajemnicy, będą się smażyć w oleju. Dzieci, pomimo że były małe, nie dały się zastraszyć. Dzisiaj również niektórzy chcą zlekceważyć zatroskany głos Matki – podkreślił, zabierając głos na początku Eucharystii rozpoczynającej sierpniową Polanicką Noc Fatimską,  kustosz tego sanktuarium o. dr Zdzisław Świniarski SSCC. W homilii ksiądz biskup zauważył, że  Bóg, który objawia się nam jako kochający ojciec, wzywa nas do słuchania i miłości. Jego zdaniem żyjemy dzisiaj w świecie rozgadania i nie potrafimy słuchać. Rodzice nie potrafią słuchać dzieci, mężowie żon i odwrotnie. Trzeba się dziś uczyć słuchać, bo jak mówi św. Paweł, wiara rodzi się pod wpływem słuchania. – O wiarę trzeba prosić i się modlić. Wiara jest w pierwszym rzędzie darem Bożej łaski. W każdej wierze jest element intelektualny. Są to prawdy wiary, które odmawiamy podczas credo. Wiara zakłada również ufność. Ufam Bogu, ufam Chrystusowi, który daje nam wszystko, może nie to, czego oczekujemy, ale On wie lepiej, co dla nas jest lepsze. Jezu, ufam Tobie. Wiara zawiera także posłuszeństwo, bo kto wierzy, słucha Pana Boga i jest posłuszny – zaznaczył kaznodzieja. Ksiądz biskup wskazał także, że Matka Boża jest dla nas wzorem wiary i zawierzenia, wzorem milczenia i zaufania. Ufa już od młodości w Nazarecie. Gdy usłyszała pozdrowienie anielskie, zmieszała się i zastanowiła się nad tym pozdrowieniem, a potem pytała, jak to się stanie. To dochodzenie do prawdy. – Ale są ludzie, którzy są zakłamani, prawda nic dla nich nie znaczy. Gdy Maryja wypowiedziała swoje tak, wtedy Bóg wcielony zamieszkał na ziemi i za to trzeba kochać Maryję. Błogosławionaś Ty, która uwierzyła – pochwała wypowiedziana przez św. Elżbietę pod wpływem Ducha Świętego. A w Kanie Galilejskiej [Matka Boża] mówi: wszystko zróbcie, co Wam powie mój Syn, i to mówi również nam dzisiaj – zwrócił uwagę ks. bp Ignacy Dec. Po Eucharystii odbyła się piętnastominutowa medytacja. Modlitwą różańcową wynagradzano Maryi bluźnierstwa, które znieważają Ją w Jej świętych wizerunkach. Sierpniową Polanicką Noc Fatimską zakończyła Procesja Światła. Pielgrzym Andrzej z Wrocławia powiedział „Naszemu Dziennikowi”. – Jestem tu pierwszy raz, korzystając z mojej obecności na urlopie w Kotlinie Kłodzkiej. Jestem zaskoczony, że jest tu sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej, ale cieszę się, że mogłem uczestniczyć w pierwszej sobocie. Nieraz biorę udział w tym nabożeństwie, ale tutaj bardzo mi się podoba, szczególnie Procesja Światła i Różaniec w górach, w takiej szczególnej atmosferze. I cieszę się z obecności ks. bp. Ignacego Deca, którego teksty wiele razy czytałem w „Naszym Dzienniku”, słyszałem w Radiu Maryja, gdy odważnie mówił o  szczególnej miłości Matki Bożej.

Marek Zygmunt

Artykuł opublikowany na stronie: https://naszdziennik.pl/wiara-kosciol-w-polsce/241598,sierpniowa-polanicka-noc-fatimska.html

190 0.095361948013306