3 lipca 2021

Przybądź do szczególnej Szkoły Miłości ....

„Już niedługo pójdę do Nieba. Ty zostaniesz tutaj, aby powiedzieć ludziom, że Bóg pragnie ustanowić na ziemi nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi Panny. Kiedy nadejdzie czas, aby to powiedzieć, nie kryj się. Mów wszystkim, że Bóg daje nam łaski za pośrednictwem Niepokalanego Serca Maryi, niech Ją o nie proszą, że Serce Jezusa chce, aby obok Niego czczono Niepokalane Serce Maryi. Niech proszą Niepokalane Serce Maryi o pokój, który Bóg Jej powierzył. Gdybym mogła włożyć w serca ludzkie ten ogień, który płonie w głębi mego serca i który sprawia, że kocham tak bardzo Serce Jezusa i Serce Maryi!” – te niezwykle „głębokie” słowa wypowiedział szczególny teolog – 10 letnie dziecko fatimskie - św. Hiacynta. Wypowiedziała je pewnego dnia w szpitalu czekając na swoją śmierć, cierpiąca i schorowana tak mówiła do swojej kuzynki Łucji. Jakże pięknie „wpisują się” one charyzmat naszego Zgromadzenia, którego miłym zadaniem jest głosić cześć Najświętszego Serca Jezusa i Niepokalanego Serca Maryi.

Dlatego z głębi serca zapraszam na I piątek miesiąca do Sanktuarium M.B. Fatimskiej na godzinę 19.00 w dniu 2 lipca, aby wynagradzać za grzechy Najświętszemu Sercu Zbawiciela i na I sobotę (3 lipca) na Noc Fatimską, aby wynagradzać za grzechy przeciwko Niepokalanemu Sercu Maryi na godzinę 20.00. W ten sposób realizujemy zadanie jakie nam przekazał z woli Bożej nasz Założyciel, a przypomniał Jego Ekscelencja Ks. Bp Ignacy Dec w dekrecie erygującym Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w dniu 6 maja 2017 r.: „Dla uczczenia Niepokalanego Serca Maryi poprzez odprawianie pierwszych sobót miesiąca, jako wynagrodzenie i zadośćuczynienie za tyle rodzajów bluźnierstw i obelg, których doznaje Matka Boża, oraz mając na względzie potrzeby duchowe wszystkich pielęgnujących duchowość Najświętszych Serc – Najświętszego Serca Chrystusa Króla Miłości i Niepokalanego Serca Maryi, a także potrzebę zgłębiania treści i przesłania Matki Bożej z Fatimy”.

Dla nas Sercanów te oba dni są niezwykle ważne. I piątek zaczynamy o 19.00 adoracją Najświętszego Sakramentu Ołtarza (w tym czasie jest okazja do spowiedzi św.) wraz ze św. o. Pio i na koniec z osobistym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem i o 20.00 Msza św. z kazaniem o Sercu Pana Jezusa.

I sobotę miesiąca „układamy” według wskazań Maryi, czyli – 20.00 - Msza św. z przyjęciem Komunii św. wynagradzającej, później 15 minutowa medytacja i na zakończenie Procesja Światła (jeśli jest odpowiednia pogoda), podczas której odmawiamy Różaniec wynagradzający. Na zakończenie osobiste błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem.

Serdecznie zapraszamy do Polanicy Zdroju - Ojcowie Sercanie Biali

Sanktuarium M.B. Fatimskiej

Ul. Reymonta 1 (w: GPS ustawić ul. Graniczna 1) – Polanica Zdrój.