19 czerwca 2020

Misje święte

Misje św. – czas Bożej Łaski w parafii Chrystusa Króla 13. – 17.06.2020

„Czas łaski Bożej dla parafii Chrystusa Króla się skończył…” – tymi słowami zakończył Misje św. Misjonarz o. Józef Kuciński SSCC, który „siał” ziarno Słowa Bożego w parafii Chrystusa Króla przy Sanktuarium MB Fatimskiej na obrzeżach Polanicy Zdroju. W swoich słowach podkreślał, że te Misje św., które się rozpoczęły w sobotę 13 czerwca w dniu objawień fatimskich, są szczególne i historyczne, gdyż są to pierwsze Misje św. w tej parafii głoszone przy Maryi, której figura została „przekazana” przez Jego Ekscelencję Ks. Bpa Ignacego Deca pod opiekę Ojców Sercanów. Jednocześnie kilkakrotnie podkreślał jaki Skarb otrzymała ta parafia i klasztor (może to jeszcze do Was nie dotarło – dodawał), otrzymała Matkę, która przeszła przez całą diecezję świdnicką i tu w tej malutkiej parafii znalazła swój dom, w tych górach jak Ain Karem, i tu czeka na swoje dzieci, aby ich obdarzać łaskami.

Misje św., których hasłem było: „Z Maryją idziemy do Chrystusa” rozpoczęły się od Nabożeństwa Fatimskiego z Procesją Światła po górach i błogosławieństwem indywidualnym Najświętszym Sakramentem. Każdego dnia był czas na modlitwę i refleksję – dzień rozpoczynał się o godz. 15.00 – Koronką do Bożego Miłosierdzia przed Najświętszym Sakramentem, następnie był czas adoracji i modlitwy aż do godz. 19.00, kiedy to była Msza św. Następnie był Różaniec św., którym pięknie przy Maryi modliły się dzieci jak w Fatimie. A na zakończenie procesja z Najświętszym Sakramentem i figurą Maryi. Poniedziałek był dniem odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych z polaniem wodą z Jordanu specjalnie przywiezioną na ten czas. W tym dniu zostało nam przypomniane, że jesteśmy Dziećmi Bożymi. We wtorek małżeństwa odnowiły swoją miłość wyrażoną przed laty w kościele. Byli różni małżonkowie – mający 64 lata pożycia małżeńskiego, byli zbliżający się do Złotego Jubileuszu i byli z krótki stażem, żeby zobaczyć, jak pięknie można wspólnie się kochać i iść przez życie razem, pomimo różnych problemów. Dalszych łask Bożych życzył im Misjonarz. I nadszedł dzień ostatni – środa – w tym dniu parafia, Sanktuarium i cały klasztor poświęcono Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, Niepokalanemu Sercu Maryi i Przeczystemu Sercu św. Józefa. Ale zanim nadszedł ten najważniejszy i podniosły moment poświęcenia, to o. Misjonarz wraz z proboszczem obeszli całą parafię i błogosławili każdy dom Najświętszym Sakramentem i kropili wodą święconą – w ten sposób „składając” pieczęć Boga na sercu każdego mieszkańca parafii i prosząc dla nich o Boże błogosławieństwo. 113 domów – oznajmił Misjonarz „rozrzuconych” po górach – niech Pan ma ich w Swojej opiece i przemienia ich serca. W dniu zakończenia Misji również trzy osoby „schroniły się pod skrzydła” Maryi, przyjmując Jej szkaplerz i wstępując do Różańcowej Armii Maryi. Ojciec kustosz wręczając im legitymacje przypomniał im również obowiązki, a są nimi:

- propagować przesłanie przekazane przez Maryję w Objawieniach Fatimskich oraz ideę pierwszych sobót miesiąca,

- odmawiać codziennie minimum 10 Różańca za grzeszników. Będę starał (a) się odmawiać Różaniec z całą rodziną,

- w każdą pierwszą sobotę miesiąca uczestniczyć w nabożeństwie wynagradzającym Niepokalanemu Sercu Maryi(można w nim uczestniczyć w swoim kościele lub w pobliżu domu),

- uczestniczyć w adoracji wynagradzającej Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie minimum pół godziny w miesiącu,

- prowadzić życie godne dziecka Maryi przez trzeźwość i czystość swego stanu, przez świadectwo wzajemnej miłości.

- modlić się o duchowy i materialny rozwój Sanktuarium M. B. Fatimskiej w Polanicy Zdroju.

Na zakończenie ojciec kustosz zaprosił o. Misjonarza na renowacje Misji św., które będą w maju na rozpoczęcie objawień fatimskich w dniach 09. – 13.05.2021 przed 40. rocznicą zamachu na św. Jana Pawła II - jeśli nam na to Pan Bóg pozwoli.

Bardzo serdecznie dziękuję o. Misjonarzowi za głoszone Słowo Boże, modlitwę i trud „obejścia” całej parafii z niesieniem Bożego błogosławieństwa. Wiernym, którzy uczestniczyli w Misjach za atmosferę modlitwy i otwarcie się na Bożą łaskę. Tym, którzy nie znaleźli chęci i czasu na skorzystanie z tego czasu łaski obiecujemy naszą pokorną modlitwę, aby światło Ducha Świętego, które wypraszaliśmy, dotarło również do ich serc.

o. Zdzisław Świniarski SSCC (Sercanin Biały)

proboszcz

143 0.16969203948975