27 kwietnia 2019

Dekanalna Pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Polanicy – Zdroju – 4 maja 2019 r.

Moje Niepokalane Serce będzie twoją ucieczką i drogą, która zaprowadzi cię do Boga

słowa Matki Bożej skierowane 13 czerwca 1917 do trójki dzieci w Fatimie

W I sobotę miesiąca maja br. (4 maja) w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Polanicy-Zdrój Sokołówce, którego kustoszami są Ojcowie Sercanie, odbędzie się zapowiadana pielgrzymka dekanatów diecezji świdnickiej (Nowa Ruda, Nowa Ruda Słupiec, Kamieniec Ząbkowicki; Ząbkowice Północ, Ząbkowice Południe, Bielawa, Dzierżoniów, Piława).

W Sanktuarium znajduje się figura Matki Bożej Fatimskiej, która peregrynowała przez 3 lata we wszystkich parafiach diecezji świdnickiej.

Program pielgrzymki

10.00 – konferencja – o. Zdzisław Świniarski SSCC - Maryja zaprasza do swojej „szkoły miłości”, aby ukształtować „nowe serca” swoich dzieci na wzór św. Hiacynty i Franciszka.

10.30 – wyprowadzenie figury M. B. Fatimskiej z kaplicy do ołtarza polowego

10.35 – wspólne śpiewy maryjne

10.50 – powitanie pielgrzymów przez kustosza

11.00 – Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi