3 maja 2020

Polanicka majowa Noc Fatimska

– Sam Pan Jezus pragnie, aby na świecie rozwijało się nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi, aby ludzie Ją lepiej poznali i pokochali – wskazuje o. dr Zdzisław Świniarski.

„Nigdy cię nie opuszczę, moje Niepokalane Serce będzie twoją ucieczką i drogą, która cię zaprowadzi do Boga”. Te słowa z ust Maryi w dniu 13 czerwca 1917 roku usłyszała Łucja, gdy ją prosiła: „Chciałabym prosić, żeby nas Pani zabrała do nieba”.

„Tak! Hiacyntę i Franciszka zabiorę niedługo. Ty jednak tu zostaniesz przez jakiś czas. Jezus chce się posłużyć Tobą, aby ludzie mnie poznali i pokochali. Chciałby ustanowić na świecie nabożeństwo do mego Niepokalanego Serca”. „Zostanę tu sama?” – zapytała ze smutkiem Łucja. „Nie, moja córko! Cierpisz bardzo? Nie trać odwagi. Nigdy cię nie opuszczę, moje Niepokalane Serce będzie twoją ucieczką i drogą, która cię zaprowadzi do Boga”.

– Sam Pan Jezus pragnie, aby na świecie rozwijało się nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi, aby ludzie Ją lepiej poznali i pokochali .Taka prośba płynie z Fatimy od ponad 100 lat. To nabożeństwo ma charakter wynagradzający zniewagi wyrządzone przez ludzi Jej Niepokalanemu Sercu. Tym, którzy będą je z wiarą praktykować, Maryja obiecała łaski i zbawienie.  Nabożeństwo to przyczynia się do ocalenia wielu ludzi od potępienia i zapowiadanych przez Matkę Najświętszą katastrof cywilizacyjnych, dlatego jest tak ważne w życiu Kościoła – podkreśla w wypowiedzi dla „Naszego Dziennika” kustosz sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Polanicy-Zdroju (diecezja świdnicka) o. dr Zdzisław  Świniarski.

Dodaje, że Maryja także i dzisiaj mówi do każdego z nas „Córko moja, spójrz na Serce moje otoczone cierniami, które niewdzięczni ludzie przez bluźnierstwa i niewdzięczność w każdej chwili wbijają. Przynajmniej ty pociesz mnie i przekaż, że tym wszystkim, którzy w ciągu pięciu miesięcy w pierwsze soboty wyspowiadają się, przyjmą Komunię świętą, odmówią Różaniec i będą mi towarzyszyć przez kwadrans, rozważając 15 tajemnic różańcowych, w intencji zadośćuczynienia Mnie, w godzinę śmierci obiecuję przyjść z pomocą, ze wszystkimi łaskami potrzebnymi do zbawienia”.

Obecny czas to moment refleksji nad życiem i śmiercią oraz ludzką ograniczonością. Pierwsza sobota miesiąca to dzień szczególnej modlitwy w „szkole miłości Matki”. Dlatego też wspólnie z posługującymi w polanickim sanktuarium Ojcami Sercanami Białymi zachęcamy naszych Czytelników, by znaleźli siły i czas, aby w ten szczególny wieczór być z Matką, która pragnie każdego, kto do Niej przychodzi, „przytulić” do swojego matczynego Serca.

Majowa pierwszosobotnia Polanicka Noc Fatimska będzie sprawowana z zachowaniem wszelkich przepisów epidemiologicznych. Rozpocznie się o godz. 20.00 Mszą św. celebrowaną przy ołtarzu polowym, po której przewidziano piętnastominutową medytację, Różaniec wynagradzający i Procesję Światła po górach wokół polanickiego klasztoru.

Marek Zygmunt

Artykuł opublikowany na stronie: https://naszdziennik.pl/wiara-kosciol-w-polsce/220097,polanicka-majowa-noc-fatimska.html