29 września 2017

Zapraszamy do Różańcowej Armii Maryi

„Odmawiajcie codziennie różaniec, aby uzyskać pokój dla świata i koniec wojny!"

Z takim przesłaniem 13.05.1917 roku, gdy na świecie trwa wojna, w Fatimie przychodzi do małych, bezbronnych dzieci „Posłanka Pokoju”.

I Wojna Światowa się wkrótce skończyła, później świat przeżył w wielkim cierpieniu II Wojnę, która choć też się skończyła, to jednak walka nadal trwa, bo jest ona czymś, do czego wezwany jest każdy chrześcijanin, bo to walka ze złem.

Maryja w objawieniach w Fatimie i w innych objawieniach prywatnych, wciąż powtarza: walka trwa, walka ze smokiem, z masonerią zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz Kościoła. Gdy człowiek to czyta, poszerza swoją świadomość tych rzeczy i klękając z pokorą na kolana, nabiera duchowej siły i zaczyna rozumieć to, co dzieje się z nim i wokół niego. Rozumie choćby mechanizm pokusy, jak diabeł chce zniszczyć mnie i innych. Bez tej świadomości będę traktował wiarę subiektywnie, emocjonalnie, a jak przyjdzie kryzys, wówczas wiarę stracę.

Z religii katolickiej zrobiliśmy religię dla pań, delikatną i „poprawną politycznie”, a zapomnieliśmy o elemencie walki i pokuty, który właśnie dziś jest nam tak bardzo potrzebna. Warto tu przypomnieć, że najwięksi święci, to byli najwyższej klasy wojownicy.

Spójrzmy na św. Faustynę, kobietę, która płakała, ale się nie poddawała - walczyła. Podobnie jak bł. ks. Michał Sopoćko, który do końca walczył o Boże Miłosierdzie, umierał w samotności i odrzuceniu. Kilka dni temu wspominaliśmy św. o. Pio – jaki to był „wojownik”.

Chrześcijanin jest wezwany do walki ze złem i nigdy nie powinien go zaakceptować. Dlatego BRACIE, SIOSTRO – spoglądając na przeszłość widzimy, że rok 1917 był czasem przelewu krwi ludzkiej. Ale ten rok cierpień ludzkich był również czasem objawienia Kochającej Matki w Fatimie.
Matka Boża objawiała się w Portugali od maja do października w 13 dnia miesiąca (wyjątek 19.08.1917), trojgu dzieciom: Hiacyncie (siedem lat), Franciszkowi (dziewięć lat) i Łucji (dziesięć lat).
W setną rocznicę tych objawień słyszeliśmy wiele informacji o tym wydarzeniu. Wiele jest podejmowanych pięknych inicjatyw w tym szczególnym ROKU.
6 maja 2017 roku Jego Ekscelencja Ks. Bp Ignacy Dec Ordynariusz diecezji świdnickiej ustanowił w klasztorze Chrystusa Króla Sercanów Białych w Polanicy Zdroju Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej.

Matka Boża w Fatimie wzywa nas, swoje dzieci, do nawrócenia i pokuty, ale również prosi abyśmy codziennie odmawiali Różaniec.

Wzywa nas również do praktykowania pięciu pierwszych sobót miesiąca w duchu wynagrodzenia Jej Niepokalanemu Sercu za grzechy ludzi.

Czy w Twoim sercu jest pragnienie aby przesłanie z Fatimy uczynić programem Twojego życia…? Czy pragniesz pomóc Matce Bożej? Chcesz wyrywać ciernie z Jej Matczynego Serca? Chcesz być Jej apostołem?...

Jeśli TAK, to jest sposób, abyś zawsze był blisko Pięknej Pani z Fatimy – naszej Kochającej Matki. Pragnąc być przy Niej możesz włączyć się do Różańcowej Armii Maryi, które tworzymy przy naszym Sanktuarium  i by z Jej pomocą walczyć ze złem w sobie i w świecie.

„Módlcie, módlcie się wiele, czyńcie ofiary za grzeszników, bo wiele dusz idzie na wieczne potępienie, bo nie mają nikogo, kto by się za nie ofiarował i modlił". Te słowa Pastuszkowie słyszą 19.08.1017 roku, gdy po ich wcześniejszym uwolnieniu z więzienia mogą się nareszcie spotkać z „Posłańcem z Nieba” i słyszą te właśnie słowa prośby zatroskanej Matki.

My również pragniemy odpowiedzieć na tę prośbę Maryi, dlatego przy naszym Sanktuarium organizujemy i zapraszamy do Różańcowej Armii Maryi, która ma następujące cele:

- propaguje przesłanie przekazane w Objawieniach Fatimskich oraz ideę pierwszych sobót miesiąca;

- odmawia codziennie minimum 10 Różańca za grzeszników. Jeśli to jest rodzina to odmawiamy Różaniec z całą rodziną

- w każdą pierwszą sobotę miesiąca uczestniczymy w nabożeństwie wynagradzającym (można w nim uczestniczyć w swoim kościele lub w pobliżu domu);

- uczestniczy w adoracji wynagradzającej Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie minimum pół godziny w miesiącu;

- prowadzimy życie godne dziecka Maryi przez trzeźwość i czystość swego stanu, przez świadectwo wzajemnej miłości;

Jeżeli chcesz dowiedzieć się o nas więcej, jeżeli pragniesz pomóc Maryi w ratowaniu Jej błądzących dzieci i podjąć szlachetne dzieło wynagrodzenia i apostolstwa fatimskiego, napisz na nasz adres:

Różańcowa Armia Maryi

Ul. Reymonta 1; 57-320 Polanica Zdrój

Tel. +48 74 868 17;

Mail; sanktuarium@polanicasercanie.pl

Zapraszam serdecznie:

o. Zdzisław Świniarski SSCC (Sercanin Biały)

kustosz Sanktuarium

www.sanktuarium-fatimskie.pl